لیستی از روش ها و عوارض های سفید کردن دندان

لیستی از روش ها و عوارض های سفید کردن دندان

نوشته شده توسط حامد مینایی در 1398-10-11 16:09:05

tyutututu tyu tyut ut yu

ممکن است دندانها به دلایل مختلف سفیدی خود را از دست داده و به رنگ دیگری تغییر کند.  اگر می خواهید دندان های خود را روشن تر و سفیدتر کنید ، می توانید با خیال راحت این کار را انجام دهید. گزینه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. برای سفید کردن دندان های خود میتوانید به لیست مراکز حامی گام مراجعه کنید و کلینیک مورد نظر خود را انتخاب کنید و برای استفاده از تخفیف دندانپزشکی تا 50 درصد میتوانید فاتح کارت را تهیه نمایید و  یا محصولات سفید کننده را در منزل امتحان کنید. در حالی که ممکن است برخی از عوارض ناشی از سفید کردن دندان ها در خانه وجود داشته باشد .


لیستی از روش ها و عوارض سفید کردن دندان

اما چگونه دندان ها سفیدی خود را از دست می دهند؟

تغییر رنگ بیرونی دندان ممکن است بر اثر عادت های روزانه مانند استفاده از مواد غذایی ، نوشیدنی  و یا سیگار کشیدن باشد. قهوه ، چای ، غذاهای دارای رنگ  نیز میتواند باعث تغییر رنگ دندان های شما نقش داشته باشند. و ممکن است تغییر رنگ های این چنین با خمیردندانهایی که مخصوص از بین بردن لکه ها می باشند، درمان شوند.

تغییر رنگ ذاتی از درون دندان است و ممکن است به دلیل مصرف دارو ، بیماری ، عفونت ، آسیب دندان یا پیر شدن باشد و ممکن است تغییر رنگ ذاتی با روش های ساده از بین نرود و شما مجبور شوید به یک کلینیک دندانپزشکی برای سفید کردن دندان های خود مراجعه نمایید.


روش های سفید کردن دندان

چند روش برای سفید کردن دندان وجود دارد؟

.دندانپزشک شما می تواند یک برنامه درمانی را پیشنهاد کند که به بهترین وجه نیازهای شما را برطرف کند. به احتمال زیاد چند روش مختلف برای سفید کردن دندان ها را مورد بحث قرار می دهید. در نظر داشته باشید ، زمان لازم برای سفیدتر کردن دندانهای شما به نوع تغییر رنگی شما و روشی که برای سفیدتر کردن دندانهای خود استفاده می کنید بستگی دارد.


سفید کردن دندانهای به صورت حرفه ای

دندانپزشک شما می تواند چندین روش مختلف برای سفیدتر کردن دندان های شما استفاده کند. به طور کلی روش هایی که استفاده می کنند باعث شستشوی دندان های شما با کاربامید پراکسید می شود که سپس به هیدروژن پراکسید و اوره تجزیه می شود و در یک واکنش شیمیایی رنگ دندان را هدف قرار می دهدد و یک راه ایمن برای سفید کردن دندان ها به حساب می آید.

سفید کردن دندان در منزل

دندانپزشکان همچنین می توانند به شما در سفیدتر کردن دندانهای خود در خانه کمک کنند. روش انجام این کار به این صورت است که قالبی مانند دندان برای شما ساخته میشود و شما  هر روز قالب را به همراه ژل مخصوص  بین 30 دقیقه تا 1 ساعت در دهان خود قرار میدهید تا دندان های شما کاملا سفید شود.


تخفیف دندانپزشکی

محصولات سفید کننده دندان 

برای از بین بردن لک های دندان می توانید محصولات سفید کننده بدون نسخه (OTC) خریداری کنید. بر خلاف موادی که توسط دندانپزشک استفاده میشود ، این محصولات فاقد کاربامید پراکسید یا بسیار کمتر از موادی است که دندانپزشکان از آن استفاده می کنند. این بدان معنی است که اگر دندانهایتان بطور ذاتی تغییر رنگ داشته باشد ، ممکن است سفید کننده های OTC به اندازه موثری کار نکنند یا ممکن است زمان انجام کار بسیار طولانی تر شود و باید به این نکته توجه داشته باشید که همیشه هنگام استفاده از محصول ، دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید.

خمیر دندان های حاوی مواد سفید کننده

این نوع خمیر دندان ها از کاربامید پراکسید استفاده نمی کنند. در عوض ، این خمیردندان ها سطح دندان های شما را با انواع مواد از جمله ساینده ها و کوارین آبی شیمیایی هدف قرار می دهند. ممکن است برای سفید کردن خمیر دندان ها زمان لازم باشد.

نوارهای سفید کننده

همچنین می توانید نوارهای سفید کننده بدون نسخه برای دندان های خود خریداری کنید. این نوارها حاوی مقدار کمتری پراکسید هیدروژن نسبت به موادی که دندانپزشکان در مطب استفاده می کنند می باشند .شما نوار ها را باید یک یا دو بار در روز برای مدت زمانی که بر روی جعبه نوشته شده است استفاده کنید.

سفید کردن دندان چه عوارضی ممکن است داشته باشد؟

در حالی که سفید کردن دندان ها بی خطر تلقی می شود ، ممکن است عوارض جانبی نیز داشته باشد:

حساسیت دندان 

ممکن است دندانهای شما در هنگام سفید کردن حساس تر شوندو این مورد معمولا در اولین یا دومین جلسه درمان خود تجربه می کنید و ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد. 

تحریک لثه ها

 این زمانی است که لثه های شما تحریک می شوند. این می تواند به دلیل تماس با لثه های شما با محصول سفید کننده اتفاق بیفتد. این عارضه جانبی باید بعد از درمانهای شما از بین برود.

به خاطر داشته باشید که نمی توانید دندان های خود را بطور دائم سفید کنید. لازم است هر چند وقت یکبار برای ترمیم سفیدی به کلینیک دندانپزشکی خود مراجعه کنید و همچنین به خاطر داشته باشید که این محصولات برای دندانهای طبیعی هستند. اگر کاشت ، تاج ، پل یا پروتز دندان دارید حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید.


خدمات درمانی دندانپزشکی

چگونه مدت زمان سفیدی دندان را بیشتر کنیم؟

عادتهای غذایی ، آشامیدنی و بهداشت دهان و دندان شما می تواند تاثیری مستقیمی در طولانی شدن نتایج سفید شدن دندان شما داشته باشد. بعد از اتمام هرگونه روش سفید کننده ، دندان های شما همچنان در معرض لکه دار شدن و یا تغییر رنگ دندان به وسیله انواع مواد غذایی و یا نوشیدنی ها هستند. شستشوی دهان یا مسواک زدن دندانهای شما بعد از خوردن غذا یا نوشیدن می تواند مدت زمان سفیدی دندان را بیشتر کند و همچنین  احتمال ایجاد پلاک را کاهش می دهد!


به شما پیشنهاد میشودمقاله مربوط بهکدام نوشیدنی ها به دندان های شما آسیب می رساند را مطالعه نمایید

آخرین مطالب

اپلیکیشن موبایل

زندگی برات اسون تره با اپلیکیشن حامی گام

دانلود نسخه اندروید
نسخه 1.7
تمامی حقوق این سایت متعلق به حامی گام می باشد | طراحی و کدنویسی توسط حامی گام وب