پاسخ به تمامی سوالات مربوط به ایمپلنت دندان

پاسخ به تمامی سوالات مربوط به ایمپلنت دندان

نوشته شده توسط حامد مینایی در 1398-10-04 15:35:52

tyutututu tyu tyut ut yu

چرا باید از ایمپلنت استفاده کنیم؟

 ایمپلنت دندانی را معمولا کسانی استفاده می کنند که دندان های خود را از دست داده باشند ایمپلنت از جنس تیتانیوم می باشد که یکی از بهترین روش های درمان برای  ریشه از دست رفته میباشد، بدون آنکه نیاز باشد دندان های مجاور را بتراشید .راههای مختلفی برای جایگزینی دندان از دست رفته وجود دارد ولی در حال حاضر ایمپلنت دندانی با توجه به میزان موفقیت درمانی بالای آن به عنوان یکی از بهترین درمان ها برای دندان از دست رفته می باشد که ما در این مقاله درمانی به سوالات مربوط به ایمپلنت به طور کامل توضیح خواهیم داد و همچنین شما میتوانید برای مشاوره یه یک متخصص دندانپزشک مراجعه نمایید و اگر قصد انجام ایمپلنت را دارید بهتر است برای کاهش هزینه های درمانی خود تا 50 درصد کارت تخفیف دندانپزشکی فاتح را تهیه نمایید .


پاسخ به تمامی سوالات مربوط به ایمپلنت دندان

چه کسانی میتوانند از ایمپلنت استفاده کنند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که  تمام اشخاصی که از نظر شرایط روحی  و روانی سالم باشند میتوانند بدون هیچ مشکلی از ایمپلنت استفاده کنند ، در بعضی از موارد که بیمار دارای بیماریهای مانند  فشار خون کنترل شده، دیابتیک کنترل شده باشد، با توجه به در نظر گرفتن شرایط توسط پزشک امکان درمان وجود دارد و به طور کلی موارد کمی وجود دارند که برای انجام درمان ایمپلنت دندانی منعی وجود داشته باشد.

آیا برای انجام ایمپلنت سن خاصی باید داشته باشیم؟

 درمان زمانی که فرد از نظر رشد فکی کامل شده باشد و دندانهای دائمی آن رویش کامل کرده باشند و به سطح جونده رسیده باشند، می تواند صورت گیرد و ربطی به سن شناسنامه ای فرد ندارد و هر فردی که شرایط فوق را داشته باشد درمان می تواند در آن آغاز شود. این درمان برای افراد مسن که امکان جراحی داشته باشند هم محدودیتی ندارد پس هر فرد بالغی که تصمیم برای درمان بگیرد، با در نظر گرفتن شرایط، می تواند از فواید این درمان سود ببرد. پس همین حالا تصمیم بگیرد! |

مصرف سیگار چه ضررهایی دارد؟ 

مضرات سیگار بر کسی پوشیده نمی باشد، تحقیقات زیادی در رابطه با مقایسه میزان موفقیت درمان در افراد سیگاری و غیر سیگاری صورت گرفته و به طور کلی میزان موفقیت در افراد سیگاری پایین تر از افراد | غیر سیگاری می باشد. (به علت واکنش های غیر طبیعی که بافت به درمان نشان می دهند افراد سیگاری باید ترجیحا سیگار را ترک نمایند و در مواردی که امکان ترک سیگار وجود ندارد باید از ۱ یا ۲ هفته قبل از انجام جراحی تا چندین هفته پس از ترمیم ناحیه جراحی سیگار را | قطع نمایند

ایمپلنت دندان جلو راحت تر است یا دندان های آسیابی؟ 

از لحاظ مراحل جراحی کاشت ایمپلنت دندانی ، دندانهای جلویی به علت نبودن محدودیتهای آناتومیک (مثل سینوس ، عصب و ...) راحتتر می باشند اما باید در نظر داشت که ملاحظات زیبایی یک فاکتور کلیدی در ایمپلنت دندان های جلویی می باشد.

کسانی که شیمی درمانی می کنند امکان انجام درمان ایمپلنت دندانی را دارند؟ 

برای این گونه بیماران با در نظر گرفتن شرایط سیستمیک بیمار، نوع دارو مصرف شده، مدت زمان شیمی درمانی، نظر پزشک معالج فرد و می تواند تصمیم گیری درست را انجام داد.

آیا ایمپلنت دندانی مانند دندان طبیعی دچار پوسیدگی می شود؟ 

خير . همانطور که می دانیم ایمپلنت دندانی از جنس فلز تیتانیوم ألياژ آن می باشد و دچار پوسیدگی نمی شود.

چه نوع بیماری از کاشت ایمپلنت دندانی جلوگیری میکند؟

معمولا اکثر بیماریها مشکلی در ارتباط با درمان ایمپلنت دندانی ندارند مگر در بیماریهای خاص که ممکن است موفقیت درمان را تحت تأثير قرار دهند مثل سابقه رادیوتراپی در ناحیه مورد نظر کاشت ایمپلنت دندانی، در افراد حامله، در افراد که مشکلات روانی و روحی شدید ، مشکلات شدید انعقادی یا افرادی که شرایط سیستمیک مناسبی جهت انجام جراحی دندانها وجود ندارد و افرادی که بهداشت دهانی خوبی ندارند و... همچون سایر جراحی های دهان درمان ایمپلنت دندانی صورت نمی گیرد.


تخفیف ایمپلنت

شیارهایی که در دندان آسیابی وجود دارد در ایمپلنت دندانی نیز وجود دارد؟ 

بله - تاج ایمپلنت دندانی مانند روکش دندان طبیعی می باشد از نظر شکل و ظاهر مشابه با دندان طبیعی در ناحیه مورد نظر است.

در مورد بیمارانی که دندان های زیاد یا همه دندان ها را از دست داده اند آیا قرار دادن چند ایمپلنت می تواند کافی باشد؟

بله - با قرار دادن چند ایمپلنت دندانی می توان دندان مصنوعی را بر روی آنها قرار داد تا گیر بیشتری را هم از ایمپلنت دندانی و هم بافت نرم داشته باشد. در این حالت دندان مصنوعی مانند کلیدی در ایمپلنت های دندانی قفل می شود و می توان در مواقع رعایت بهداشت دهان آن را خارج نمود و سپس در محل خود قرار داد. اگر چه در بعضی موارد بسته به شرایط ناحیه با قرار دادن تعداد بیشتر ایمپلنت دندانی، می توان به صورت ثابت، دندان ها را جایگزین نمود.

آیا برای افرادی که دست دندانی آنها بیش از حد لق می باشد، ایمپلنت دندانی می تواند کمک کننده باشد؟

 یکی از مزیت های درمان ایمپلنت دندانی افزایش گیر برای دست دندان مصنوعی افراد بی دندانی کامل می باشد که باعث می شود بسته به شرایط بیمار یا فرار دادن چند ایمپلنت دندانی ، بیمار در حین جویدن راحتی بیشتر داشته باشد


تخفیف دندانپزشکی

آیا ایمپلنت دندانی نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی دارد؟

 ایمپلنت دندانی مثل دندانهای طبیعی نیاز به مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دارند و معمولا بیمارانی برای ابن درمان پذیرفته می شوند که توانایی خوبی در رعایت بهداشتی دهاتی داشته باشند و اگر شما برای این درمان انتخاب و پذیرفته شده اید باید خوشحال باشید چمرا که نشان می دهد شما از نظر شرایط سلامتی دهان، در وضعیت خوبی به سر می برید. معاینات دوره ای برای پیگیری شرایط، همچون دندان های طبیعی توسط پزشک معالج بر حسب شرایط بیمار ضروری می باشد و کمک مؤثری در حفظ سلامتی آن دارد


به شما پیشنهاد میشودعلت های شکست ایمپلنت دندان چه میباشد را مطالعه نمایید.

چه نکاتی را باید بعد از جراحی رعایت کنیم؟

 انجام مراحل درمان با موفقیته نیاز به استراحت مطلق وجود ندارد ولی بیمار باید به مواردی که پزشک معالج پس از انجام مرحله جراحی به بیمار توصیه می نماید همانند بقیه جراحی های دهان توجه نماید (استفاده از پک یخ بلافاصله پس از انجام جراحی، رعایت بهداشت دهاتی، استفاده از داروهای تجویز شده و ...) و نسبت به بقیه جراحی که در دهان انجام می شود و ناراحتی بیشتری ندارد و برخلاف تصور حتی کمتر می شود.


آخرین مطالب

اپلیکیشن موبایل

زندگی برات اسون تره با اپلیکیشن حامی گام

دانلود نسخه اندروید
نسخه 1.7
تمامی حقوق این سایت متعلق به حامی گام می باشد | طراحی و کدنویسی توسط حامی گام وب