راهنمای انتخاب بهترین عینک برای چهره شما

راهنمای انتخاب بهترین عینک برای چهره شما

نوشته شده توسط حامد مینایی در 1398-10-19 15:06:14

tyutututu tyu tyut ut yu

چرا برخی از عینک های موجود در مغازه ها در ویترین جذاب به نظر می رسند ، اما وقتی آنها را امتحان می کنید چندان عالی نیستند؟ ممکن است به این دلیل باشد که فریم ها مناسب  چهره شما نیستند. فرم صورت شما نقش مهمی در انتخاب عینکی که میخواهید استفاده کنید دارد پس بهتر است قبل از خرید عینک فرم صورت خود را بشناسید و سپس اقدام به خرید فریم مورد نظر خود کنید و همچنین برای کاهش هزینه های خود در خرید عینک و یا تعیین شماره چشم خود میتوانید از تخفیف چشم پزشکی فاتح استفاده نمایید.


راهنمای انتخاب بهترین عینک برای چهره شما

اما شکل صورت من چگونه است؟

برای تعیین شکل صورت خود و اینکه کدام سبک عینک به صورت شما می آید ، موهای خود را از صورت خود دور کنید و مستقیماً به یک آینه نگاه کنید. به شکل کلی و خطوط کلی صورت و سر خود نگاهی دقیق بیندازید و فرم صورت خود را با موارد زیر مقایسه کنید تا فرم صورت خود را بشناسید.

صورت های بیضی شکل

صورت های بیضی شکل به دلیل نسبت های متعادل ، فرم صورت ایده آلی است .برای حفظ تعادل طبیعی فرم صورت ، به دنبال قاب های عینک بشی که به اندازه (یا پهن تر از آن) گسترده ترین قسمت صورت است ، باشید.قاب های گردو شکل که خیلی عمیق و باریک نیستند ، انتخاب بسیار مناسبی هستند.


صورت بیضی شکل

صورت های  قلب مانند

این مدل صورت ها به گونه ای هستند که قسمت بالایی صورت کشیده و قسمت پایینی باریک است.برای کاهش عرض ظاهری قسمت بالای صورت ، پ فریم های باریک ، به رنگ روشن  گزینه های خوبی هستند.


صورت های قلبی شکل

صورت کشیده

برای اینکه چهرهای کشیده کوتاه تر و متعادل تر به نظر برسد ، فریم هایی را امتحان کنید که عمق بیشتری نسبت به عرض دارند.


صورت های کشیده

چهره های مربع شکل

شکل صورت مربعی دارای یک فک قوی و پیشانی پهن می باشند و عرض و طول صورت تقریباً به نسبت یکسان است.برای اینکه چهره مربعی کشیده تر به نظر برسد و زوایای آن نرم شود ، فریم های باریک و یا بیضی شکل را امتحان کنید.


صورت های مربع شکل

صورت های لوزی شکل

چهره های لوزی شکل  در پیشانی و فک باریک هستند و دارای گونه های پهن و باریک هستند  که جزء  نادرترین شکل صورت است.برای برجسته کردن چشم ها و نرم تر شدن گونه ها ، قاب هایی را امتحان کنید که دارای خطوط برجسته هستند. عینک های بدون قاب و یا  بیضی شکل  می توانند گزینه های خوبی باشند.


صورت های لوزی شکل

صورت های گرد

شکل صورت گرد دارای خطوط خمیده با عرض و طول در نسبت های مشابه و بدون زاویه است.برای اینکه صورت باریک تر و کشیده تر به نظر برسد ، قاب های عینک باریک زاویه ای را امتحان کنید تا صورت را کشیده تر کنید.


صورت های گرد

مثلثی شکل

یک شکل مثلث پایه به پایین دارای پیشانی باریک است و در نواحی گونه و چانه گسترده می شود.برای افزودن عرض و تأکید بر قسمت بالایی باریک صورت ، فریم هایی را که به شدت با رنگ و جزئیات در نیمه بالایی (ابرو) قاب برجسته هستند ، امتحان کنید.قاب هایی با شکل گربه چشم نیز می توانند گزینه های خوبی باشند.


صورت های مثلثی شکل

رنگ پوست ، رنگ چشم و رنگ مو

هنگام انتخاب عینک ، شکل صورت تنها عاملی نیست که تعیین می کند کدام فریم ها برای شما مناسب هستند بلکه عوامل دیگری مانند  رنگ پوست ، رنگ چشم و رنگ مو شما نیز نقش های مهمی را ایفا می کند.


آخرین مطالب

اپلیکیشن موبایل

زندگی برات اسون تره با اپلیکیشن حامی گام

دانلود نسخه اندروید
نسخه 1.7
تمامی حقوق این سایت متعلق به حامی گام می باشد | طراحی و کدنویسی توسط حامی گام وب